czwartek, 17 lipca 2014

Alicja – trojak III

Alicja – nasza najmłodsza i najmniejsza :) Urodzona o godzinie 23:17. Ważyła 790 g i mierzyła 38 cm, otrzymała 4/5 punktów Apgar. W obliczu zagrożenia życia ochrzczona w szpitalu w Katowicach. 04.04.2014 przewieziona do kliniki w Zabrzu.
Razem z Anią przeszła zabieg Botalla, również miała zapalenie płuc, przetaczaną krew, laseroterapię i podanie Lucentisu w CZD w Warszawie. Respirator ponad dwa miesiące i CPAP. Rurka intubacyjna prawdopodobnie uszkodziła Jej krtań (zdarza się to przy tak długotrwałym zaintubowaniu) i naszej Alicji jeszcze nie słychać :( Zdiagnozowana dysplazja oskrzelowo-płucna. Wylew krwi do mózgu II stopnia + niedotlenienie okołoporodowe. W badaniu usg widać zmiany w mózgu spowodowane niedotlenieniem, mamy jednak nadzieję, że Alicja da radę, że rehabilitacja zdziała cuda. U Ali również jest kłopot z oczami – odwarstwia Jej się siatkówka w jednym oczku. Również jest umówiona na konsultację do prof. Prosta.
Teraz Ala waży około 2600 g, jest naszą kochaną kruszynką :) Uczy się jeść sama mleko i radzi sobie z tym najlepiej z całej trójki :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz