czwartek, 17 lipca 2014

Ania – trojak I

Ania – to Jej tak spieszyło się na świat. Urodziła się pierwsza, 02.04.2014 roku o godzinie 23:15. Ważyła 800 g, mierzyła 38 cm i otrzymała 4/5 punktów Apgar. Natychmiast po narodzinach została przewieziona do kliniki w Zabrzu, gdzie została ochrzczona w obliczu zagrożenia życia.

Kilka dni później przeszła pierwszy zabieg – kardiologiczny (zamknięcie przewodu Botalla), później poszło lawinowo – zapalenie płuc, kilka razy przetoczona krew, laseroterapia, wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie podano Jej dogałkowy lek Lucentis. Respirator oddychał za Nią ponad dwa miesiące, później CPAP. Zdiagnozowana dysplazja oskrzelowo-płucna. Wylew krwi do mózgu III stopnia.
Jak widać przeszła bardzo dużo. A to dopiero początek. Niestety ani laseroterapia, ani Lucentis nie pomogły – odwarstwia Jej się siatkówka w obu oczkach :( Spróbujemy wyleczyć to operacyjnie, jesteśmy umówieni na konsultację do profesora Prosta na październik. Taka operacja oczywiście sporo kosztuje (8000,00zł za jeden zabieg), ale z tym jakoś damy sobie radę, najważniejsze, żeby Ania zakwalifikowała się do zabiegu i aby przyniósł on skutek.
W tej chwili nasza Księżniczka waży troszkę ponad 3 kg, uczy się sama zjadać całe swoje porcje mleka, żeby nie musiała mieć już sondy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz