niedziela, 11 stycznia 2015

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dziś 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście gramy razem z Jurkiem!
Kilka lat temu kwestowałam na rzecz Orkiestry :)
W tym roku zbiórka ma dla nas szczególne znaczenie. W Zabrzu są cudowni lekarze, jednak bez specjalistycznego sprzętu byliby bezradni. I właśnie ten sprzęt w większości był zakupiony przez Fundację. Na oddziale otaczały nas Orkiestrowe serduszka.
Chcielibyśmy się odwdzięczyć. Choć troszkę. Drużyna miała być dziś wolontariuszami, niestety nie dostaliśmy zgody Sztabu (czyżby zła wola?). Trudno. Pewnych rzeczy nie przeskoczymy, choć widziałam w necie, jak kilka mam chwaliło się, że ich dzieci będą dziś kwestować.
Jednak nic straconego, jesteśmy wirtualnymi wolontariuszami. Mamy naszą Orkiestrową puszkę na portalu SiePomaga.
http://www.siepomaga.pl/r/druzynaa
Prosimy, wrzućcie grosik do naszej puszki :)

Jak co roku przed Finałem do głosu dochodzą przeciwnicy akcji. Zarzucają Owsiakowi przywłaszczanie zebranych pieniędzy. Cóż… Pewnie zmieniliby zdanie, gdyby oni lub ktoś z ich bliskich potrzebowali sprzętu z serduszkiem. W internecie krąży nawet tekst, by przeciwnicy WOŚP nosili w portfelach podpisane oświadczenia, że nie chcą być leczeni sprzętem zakupionym przez Fundację. Ciekawe ile z tych osób faktycznie podpisałoby takie oświadczenie…
Kłótnię na temat WOŚP można przedstawić kilkoma obrazkami:

Ale…

A tak naprawdę…

My nie zważamy na głosy przeciwników Orkiestry. Mamy nadzieję, że będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej. Dziękujemy!!!
Nasze dzieci po narodzinach, w inkubatorach WOŚPI teraz, po 9 miesiącach, już w domu


DZIĘKUJEMY !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz