sobota, 16 maja 2015

Top 11! Czyli 11 tekstów, które najczęściej słyszą rodzice trojaczków.

Pomału przyzwyczajam się do tego, że wychodząc na spacer z dziećmi stanowimy swoistą atrakcję. Choć te ludzkie spojrzenia i zainteresowanie bardzo mnie peszą. Po części wyobrażam sobie, co czują celebrytki, które nie mogą wyjść z domu bez makijażu i w dresie, bo za każdym rogiem czyhają paparazzi. Może ja też na spacery powinnam wkładać najlepsze ciuchy? :) Tylko w szpilkach będzie mi trudno pchać wózek, to kwestia braku odpowiedniego podparcia stopy ;) Na szczęście nie jest aż tak źle ;) Mamy jeszcze trochę prywatności ;) Jednak ludzie często zwracają na nas uwagę, zagadują. A wtedy słyszymy 11 najczęstszych tekstów:

1. „Czy to trojaczki?” Nie. Wyprowadzam na spacer dzieci swoje i sąsiadki. Sorry, może jestem złośliwa, no ale skoro wiozę w wózku troje dzieci, na oko widać, że w podobnym wieku, to co to może być? :)
2. „Potrójne szczęście!” No tak :) W totolotka już nie gram. Przecież trojaczki, to jak szóstka w lotto ;)
3. „Potrójne obowiązki!” Cóż… Trudno mi się z tym nie zgodzić.
4. „Gdzie pani je pomieściła?” Hymmmm… Ja akurat nie pomieściłam :(
5. „Współczuję!” Oooo! Tego nienawidzę! Nie raz musiałam się ugryźć w język, żeby czegoś nie odpowiedzieć. Bo czego tu współczuć? Ja bym raczej zazdrościła, a współczuję wszystkim tym, co tak mówią, bo nigdy nie zaznają takiego szczęścia, jak my :)
6. „Ale ma pan działo!” I różne wariacje na temat męskości Arka :) Tak, nawet obcy ludzie potrafią w ten sposób komplementować ;)
7. „Jak sobie radzicie?” Jakoś musimy, nie mamy wyjścia. Chyba każdy by sobie poradził, przecież nie zostawimy bez opieki jednego z dzieci i nie zajmiemy się tylko dwójką :)
8. „Przydałaby się trzecia ręka” No, przydałaby się, ale chyba już nie wyrośnie ;)
9. „Od razu wiedzieliście, że będą trojaczki?” Mamy XXI wiek, usg i te sprawy. Teraz mnoga ciąża chyba nie jest już niespodzianką przy porodzie?
10. „Macie w rodzinie trojaczki lub bliźniaki?” Nie mamy. Jesteśmy pierwsi. Następne pokolenia, strzeżcie się ;)
11. „To naturalne poczęcie, czy leczyliście się?” Dlaczego ludzie (nawet obcy!) o to pytają?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz