piątek, 21 sierpnia 2015

Siepomaga - jak to działa?

Jak wiecie, ruszyliśmy ze zbiórką na rehabilitację dziewczynek poprzez Siepomaga.
Jak to działa i jak zbierać?

1. Każdy może wpłacić dowolną kwotę, klikając "Wesprzyj". Kwota jest od razu widoczna na liczniku, pasek zapełnia się na zielono. Wpłacać można anonimowo, można też ukryć wielkość kwoty, wtedy jest widoczne "X zł". Można wpłacać przez przelewy internetowe, można też wygenerować druczek do przekaz/przelew i opłacić w banku lub na poczcie. Dla osób z zagranicy są 3 opcje: 1) karta kredytowa/debetowa 2) PayPal (głównie Wielka Brytania korzysta) 3) konto przypisane do zbiórki:
Nazwa: Fundacja Siepomaga
adres: 27 Grudnia 9A/8, 61-737 Poznań
Bank: BPH
IBAN: PL65 1060 0076 0000 3380 0013 1425
SWIFT: BPHKPLPK
tytułem: 2862 Czerkies

Na to konto można dokonywać wpłat bezpośrednich, bez PayU.

2. Każdy może założyć swoją skarbonkę, wystarczy kliknąć "Zbieraj". Skarbonka ma oddzielny adres internetowy, najczęściej są to skarbonki ślubne, biegowe, urodzinowe, ale wiele jest tez bez okazji. W końcu każdy grosz się liczy i każdy gest dobroci jest ważny. Zbierają firmy, portale internetowe, celebryci, strony na FB, a także osoby z rodziny i przyjaciół potrzebujących itp.


3. Są też gotowe banery do zbiórki. Można je pobrać ze strony www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/2862/widgets Jeśli wśród Was są osoby, które prowadzą blogi, strony internetowe, to możecie na czas zbiórki zamieścić któryś z banerów i w ten sposób pomóc nam zbierać pieniądze.

4. Gdy ktoś na stronie zbiórki na siepomaga kliknie "Lubię to", informacja automatycznie pojawia sie na jego Facebooku w Aktualnościach, gdy kliknie "Udostępnij", informacja o zbiórce wraz z linkiem pojawia się na jego Tablicy na FB. O ile informacja w Aktualnościach znika po kilku godzinach, na Tablicy zostaje aż do usunięcia. Dlatego ta druga opcja ma większe znaczenie.Udostępniamy!!! ;)

5. Jest też angielska wersja portalu siepomaga. Płatności są po angielsku, gdy się kliknie flagę w prawym rogu na stronie zbiórki. Na razie tekst jest tylko w języku polskim, postaramy się go przetłumaczyć, żeby miał ręce i nogi ;) (teraz pojawia się link do translatora google), natomiast tłumaczenie, jak wpłacić po angielsku jest przy każdej zbiórce.

6. Strona zbiórki jest dostępna 24 h na dobę, można wejść o każdej porze i zobaczyć, jak idzie zbiórka. Widać, ile osób wsparło, ile skarbonek założyli darczyńcy oraz ile jeszcze brakuje.  

7. Firmy mogą też robić zbiórki wśród swoich pracowników, wtedy tworzą zbiórkę i rozsyłają link pocztą wewnętrzną. Na zbiórce widać, ile osób z danej firmy się dorzuciło. Na bieżąco opłacane są koszty zbiórki, tj. 6 proc., dlatego kwota na liczniku jest o tyle wyższa, bo zbieramy też na pokrycie tych kosztów.


Jak widać jest kilka sposobów, aby pomóc. Zachęcam z całego serca. Pamiętajcie - dobro wraca do nas podwójnie! ;)
Dziękuję w imieniu Ani, Alicji i Aleksandra :)

2 komentarze: