piątek, 3 czerwca 2016

Dziewczynki u okulisty, a Oluś...

Byliśmy z dziewczynkami wczoraj i dziś na badaniach okulistycznych. Wczoraj na badaniu wzrokowych potencjałów wywołanych. Ma ono za zadanie pokazać, czy pacjent widzi. Podłącza się do głowy elektrody, pokazuje obrazy i mrugające światło, a komputer rejestruje zapis fal mózgowych.

Niestety nie mam dobrych wiadomości... U Ali reakcja była tylko w jednym oku, a u Ani wcale... A to może oznaczać, że Ania nie widzi w ogóle, nawet nie ma poczucia światła :( Łudzę się jeszcze, że to nieprawda, bo Ania była bardzo zdenerwowana podczas badania, wierciła się i nie patrzyła na ekran monitora. Pani doktor jednak twierdzi, że badanie jest wiarygodne... Ale...
Dziś byliśmy na kontroli u naszej okulistki. U obu dziewczynek bez zmian od ostatniej wizyty. Oznacza to, że siatkówka Ani jest centralnie przyłożona. Dlatego nie poddamy się i będziemy rehabilitować wzrok Ani, może coś jeszcze się uda uratować. We Wrocławiu organizowane są turnusy rehabilitacyjne wzroku, na których ponoć dzieją się cuda. Pani terapeutka - Irena Martynowa - kwalifikuje pacjentów właśnie na podstawie badania potencjałów. Przesłałam wyniki, czekam na odpowiedź. Mam nadzieję, że obie dziewczynki się zakwalifikują. Trzymajcie kciuki!
A co u Olusia? Olek... nocował u dziadków! Pierwszy raz! Wczorajsze badanie dziewczynek było w godzinach popołudniowych, nie wiedzieliśmy, ile będzie trwać. Dziś z samego rana pojechaliśmy do kliniki w Katowicach, by - jak zawsze - spędzić tam pół dnia. Dlatego Aleksander pojechał do dziadków. I wcale za nami nie tęsknił :) Z dziadkami był na działce, po wieczornej kąpieli grzecznie poszedł spać, a dziś od rana zwiedzanie Knurowa i znów działka :) Mały działkowicz ;)
Teraz cała trójka już śpi, zmęczona wrażeniami. Wy też idźcie spać ;) Dobranoc :)

10 komentarzy:

 1. Brawo On! Brawo Wy! Brawo dziadkowie!

  OdpowiedzUsuń
 2. trzymam kciuki za dziewczynki :)bedzie dobrze

  OdpowiedzUsuń
 3. Będzie dobrze. Nie ma innej opcji! A Oluś to już duuuży, dzielny chłopak. Całuski dla całej trójki :-*

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tymi badaniami tak czasem bywa ,ze sa wiarygodne mówią prawdę, a potem się okazuje cos zupelni innego :)........I oby tak bylo ze wzrokiem dziewczynek!!!Ze się okaze ,ze jest sporo lepiej :).Rehabilitacja czyni cuda, wierżę w ten Wasz cud :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie to turnusy rehabilitacyjne we Wroclawiu? Mozna cos wiecej na ich temat poprosic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sami nie znamy szczegółów, bo jeszcze tam nie byliśmy. Proszę wygooglować sobie panią Irenę Martynową, będą namiary na ośrodek we Wrocławiu i najlepiej pytać u żródła. Pozdrawiamy!

   Usuń